Apatinės nugaros dalies skausmas – ką daryti ir kaip gydyti?

nugaros skausmas juosmens srityje

Visi žino, kad stuburas yra viena iš svarbiausių viso kūno struktūrų. Gamta pasirūpino, kad stuburas būtų pakankamai tvirtas ir tuo pačiu judrus skirtinguose skyriuose, o taip pat specifinė stuburo sandara leidžia įsisavinti ir sušvelninti krūvį, kuris neišvengiamai atsiranda atliekant įvairius judesius ir tiesiog einant.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių raumenų ir kaulų sistemos problemų yra skausmas ir diskomfortas juosmens srityje. Tokie pažeidimai pasitaiko tiek profesionaliame sporte dėl traumų ir perkrovos, tiek įprastame kasdieniame gyvenime. Tai kelia nerimą daugeliui planetos gyventojų, o nugaros problemos yra tarp trejeto dažniausiai pasitaikančių nusiskundimų.

Juosmens sritis yra masyviausia ir atlaiko viršutinės kūno dalies svorį, atlieka atramines, motorines, amortizacines funkcijas.

Skausmas, lokalizuotas juosmens srityje, gali būti mechaninis, infekcinis, metabolinis (pavyzdžiui, osteoporozės), uždegiminis (ankilozinis spondilitas), visceralinis (sukeltas vidaus organų ligų), navikinis (onkologinis).

Toks skausmas gali rodyti rimtų ligų, kurios gali sukelti laikiną negalią ir net negalią, vystymąsi. Todėl, jei jaučiate diskomfortą juosmens srityje, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Daugelis mano, kad nugaros skausmo priežastis yra disko išvarža ar išsikišimas, ir iš tiesų, palyginti su kitais skyriais, išvaržų atsiradimas dažniau pastebimas juosmens srityje, taip yra dėl to, kad šis skyrius turi padidintą apkrovą. , tačiau dažniau tai yra skausmo priežastis.

Vadinamasis diskogeninis skausmas sudaro tik 4% visų juosmens problemų ir, žinoma, reikalauja specializuoto neurochirurginio gydymo.

Pagal statistiką, mechaniniai skausmai apatinėje nugaros dalyje yra 70-80% ir yra išsprendžiami konservatyviu gydymu, naudojant manualinę ir fizinę terapiją. Mechaninis skausmas apima savo sąnarių ir stuburo raiščių mobilumo pažeidimą ir uždegimo atsiradimą šioje srityje.

Tarpinė suma

 1. Jei atsiranda skausmas, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju ir neužsiimti savigyda
 2. Disko išvarža dažnai nėra skausmo priežastis, nebijokite
 3. Mechaninės nugaros problemos gydomos konservatyviai

Juosmeninė stuburo dalis yra daug judresnė, kai pakreipiama į priekį ir atgal, t. y. lenkiant ir tiesiant, nei lenkiant ir pasukant į šoną. Lankstymas yra 70-100 laipsnių, o sukimasis tik 30 laipsnių, o tai reiškia, kad mobilumo išlaikymas lenkiant į priekį ir atgal yra raktas į sėkmę ir skausmo nebuvimą.

Siekiant pagerinti lenkimo ir tiesimo judrumą, galima atlikti pratimą įtemptą juostą.

Pirmiausia įvertinkite, kuris judesys yra skausmingas: lenkimas ar tiesimas, kad suprastumėte, kokį korekcinį judesį atliksime.

Tada užklijuokite juostelę ant juosmens srities tiesiai virš arba šiek tiek žemiau skausmo vietos. Įtempkite juostą alkūnėmis priešais save. Laikydami juostos įtempimo padėtį, pradėkite pakreipti į priekį arba atgal. Atlikite 6–12 pakartojimų ir įvertinkite, ar nepasikeitė amplitudė ir skausmas po atlikimo.

Vykdymo niuansai:

 1. Skausmo neturėtų būti, jei atsiranda skausmas, keiskite juostos padėtį šiek tiek aukščiau arba šiek tiek žemiau, reguliuokite juostos įtempimą (daugiau, mažiau);
 2. Atlikę 6 pakartojimus, patikrinkite juostos įtempimą ir padėtį;
 3. Atlikdami judesį išlaikykite juostos įtempimą tiek pirmyn, tiek atgal;
 4. Pakartokite kelis metodus 2-3;
 5. Esant stipriam skausmui ir be poveikio, pratimas neindikuotinas !!!

Nereikalinga:

 1. Per stipriai traukite juostą, kad padidėtų skausmas;
 2. Atlikite labai greitai;
 3. Atlikite per skausmą.

Rezultatai

Dažniausiai įprastame gyvenime yra vadinamųjų mechaninių skausmų, kuriuos reikia teisingai diagnozuoti specialistui, taip pat atlikti korekcinius pratimus jų prevencijai.

Norėdami pagerinti juosmens lenkimą ir pratęsimą, naudokite tvirtą juostą.

Vykdydami laikykitės taisyklių:

 1. Nebėk per skausmą
 2. Taikant tinkamą techniką, sukuriamas greitas efektas (skausmo mažinimas, judesių amplitudės padidėjimas)
 3. Viso judesio diapazono palaikymas naudojant juostą
 4. Pakartojamumas (2–3 rinkiniai po 12 pakartojimų)

Kaip sakė Hipokratas: „Gydytojas visada turi padrąsinti pacientą". Visi sveikatos ir sporto pasiekimai!!!