Krūties osteochondrozės simptomai

Stuburo krūtinės ląstoje osteochondrozė vystosi retai – tarpslanksteliniai diskai jame yra mažesni ir plonesni nei kaklo ar juosmeninėje stuburo dalyje. Krūtinės ląstos sritis yra mažiau judri, pagrindinė apkrova tenka šonkauliams ir krūtinkauliui.

Skirtingai nuo gimdos kaklelio ir juosmens osteochondrozės, krūtinės ląstos simptomai skiriasi tik skausmo vieta. Skausmo pobūdis ir trukmė yra panašūs. Su prolapsu krūtinės ląstos srityje nugaros smegenys nepažeidžiamos. Skaitykite apie tai ir dar daugiau.

Patologijos stadijos

Laikui bėgant osteochondrozė paprastai progresuoja. Atsižvelgiant į pasireiškimo sunkumą, patologija skirstoma į 4 etapus.

Ikiklinikinis

Stuburo sutrikimų yra minimaliai. Gali būti nežymus skausmo sindromas, įsitempę nugaros raumenys. Gali išsivystyti torakalgija – krūtinės skausmai, tačiau tai retas atvejis.

Diskogeninis išialgija

Pasikeičia tarpslankstelinių diskų struktūra. Pažeistoje stuburo dalyje gali atsirasti vidutinio intensyvumo skausmas. Pacientas yra efektyvus. Tačiau jo raumenų ištvermės rodikliai mažėja.

Kraujagyslių-radikulinis

Šiame etape fibrozinis žiedas yra visiškai sunaikintas. Susidaro disko išvarža, tęsiasi pluoštinio žiedo deformacijos procesas, dėl kurio jis plyšta. Tada pulpos branduolys iškrenta į tarpą po raiščiais. Susidaro disko išvarža. Proceso metu pažeidžiami prie disko esantys audiniai, sutrinka kraujagyslių, raumenų, nervų, raiščių darbas. Liga tampa lėtinė.

Kaulų struktūros formos pasikeitimas

Slankstelis sustorėja, jo paviršius tampa briaunotas, nelygus. Raumenys pradeda spontaniškai trauktis, dėl to ribojamas viso stuburo ar konkretaus slankstelio mobilumas. Atsiranda nuo nugaros smegenų besitęsiančių nervų suspaudimas. Tai veda prie impulsų, ateinančių iš smegenų į kūno audinius ir organus, pablogėjimo.

Išsaugomas viso stuburo judrumas, tačiau atskiri slanksteliai tampa trapūs ir gali lengvai subyrėti. Jei liga negydoma, ji pereina į ketvirtą stadiją.

Tarpslankstelinio disko audinių regeneracija ir rando audinio pakeitimas

Pažeistas tarpslankstelinis diskas negali gerai atlikti savo funkcijų, o tai veda prie gretimų slankstelių kūnų konvergencijos. Tai veda prie tarpslankstelinių sąnarių anomalijų, vadinamų spondiloartroze. Tokiu atveju slanksteliai gali pasisukti arba pasislinkti, palyginti su kaimyniniais.

Organizmas įjungia savo kompensavimo mechanizmus. Kad būtų sumažinta pažeisto disko apkrova, slankstelis išsilygina ir auga į plotį. Taigi jo plotas didėja. O subyrėjusį žiedinio žiedo audinį gali pakeisti kaulas.

Kartais tai sumažina skausmą, tačiau augdami slanksteliai dar labiau susiaurina stuburo skylutes – užspaudžiamas nervas.

Ligos simptomai

Krūties osteochondrozės simptomus dažnai sukelia šie veiksniai:

 • paciento amžius;
 • stuburo jautrumas;
 • ligos vystymosi stadija;
 • paciento būklė yra ligos remisija arba paūmėjimas.

Simptomai taip pat apima:

 • radikulopatija - skausmingas nugaros smegenų nervų galūnių pažeidimas;
 • pilvo sindromas;
 • širdies sindromas, širdies raumens pakitimai – jam būdingas stiprus skausmas ir nereaguoja į nitrogliceriną;
 • plaučių sindromas: plaučiuose atsiranda perkrova, hipoksija;
 • parestezija - "žąsies gumbų" jausmas ant kūno;
 • skausmas suspausto nervo srityje;
 • sumažėjęs jautrumas temperatūros svyravimams ir prisilietimui;
 • stuburo motorinės funkcijos pažeidimai.

Paciento kūno temperatūra nekyla. Tai yra ženklas, leidžiantis atskirti patologiją.

Ligos laipsnis

Lumbago

Tai aštrus skausmas, kuris prasiskverbia į kūną. Jis pasireiškia keliant sunkius daiktus ir atliekant kitą fizinį krūvį – skausmas panašus į elektros šoką.

Kalbant apie morfologiją, netikėtas tarpslankstelinio disko kapsulės plyšimas įvyksta, kai apkrova yra per didelė. Dėl šio trauminio sužalojimo sudirginami nervai – atsiranda skausmas.

Raumenys yra įtempti ir tai gerai išreikšta. Juosmens lordozė yra išlyginta. Taigi krūvis persiskirsto, o tarpslankstelinis diskas dar labiau suspaudžiamas, todėl atsiranda edema, dėl kurios didėja skausmas.

Patologijai susitelkus kaklo srityje, atsiranda cervikalgija – ji pasireiškia skausmu sukant galvą ir palpuojant gimdos kaklelio raumenis. Paūmėjus, dažnai stebima cervikokranialgija, pasireiškianti tuo, kad žmogui stiprus galvos skausmas pakaušio srityje. Gali spengti ausyse, svaigti galva, jausti muses akyse, skaudėti dantis.

Galvos svaigimas

Jie atsiranda dėl stuburo kanalo ertmės susiaurėjimo. Tarpslankstelinis diskas išsikiša ir suspaudžia indus. Smegenys negali gauti reikiamo kraujo tūrio. Galite jausti stiprų galvos skausmą, nutirpusias rankas ir skaudančius pečius.

Pasunkėjęs kvėpavimas, dėl kurio į smegenis nepatenka pakankamai deguonies. Tai sukelia veriančius skausmus širdies srityje.

Tarpslankstelinė išvarža

Šiame vystymosi etape vaizdas atrodo gana rimtas - stuburo kanalas ir tarpslankstelinės ertmės yra labai susiaurėję. Dėl to gali susidaryti išvarža – pavojingas defektas. Dažnai šiame ligos etape būtina kreiptis į chirurginę intervenciją.

Trečiojo laipsnio osteochondrozės gydymas priklauso nuo šaknų suspaudimo. Galima naudoti tokias pačias technikas kaip ir antrojo laipsnio. Tačiau, kai skausmas išlieka per penkiolika dienų ir atsiranda prolapso (slankstelio prolapso) simptomų, reikia operacijos.

tarpslankstelinė išvarža su krūtinės ląstos osteochondroze

Išaugos ant slankstelių

Paprastai šioje ligos stadijoje išvaržos apraiškos išnyksta, ligos simptomai būna ne tokie ryškūs, tačiau pastebima, kad stuburas nestabilus, slanksteliai gali slysti arba susisukti vienas kito atžvilgiu.

Šiuo metu gali atsirasti stuburo kūnų augimas - tai vadinama osteofitais. Dėl ataugos suspaudžiami stuburo nervai, atsiranda stuburo kanalo persidengimas, vadinamas antrine stuburo kanalo stenoze. Dėl to galimas nugaros smegenų suspaudimas, dėl kurio atsiranda išemija.

Šis ligos laipsnis apima ir ankstesnių operacijų, skirtų pašalinti išvaržą, pasekmes. Jie gali pasireikšti kaip sutrikusi inervacija, parezė, uždegimai.

Dorsago ir dorsalgija

Krūtinės ląstos osteochondrozės simptomai tiesiogiai priklauso nuo stuburo pažeidimo srities. Dažniausiai išskiriami dorsago ir dorsalgijos stuburo sindromai.

Dorsago pasireiškia staigiu aštriu skausmu, kuris atsiranda krūtinės srityje. Taip dažnai nutinka, jei žmogus ilgą laiką yra sėdimoje padėtyje, nepakeitęs laikysenos. Skausmas gali atsirasti, kai žmogaus padėtis yra nepatogi fiziologiniu požiūriu. Be to, tai įmanoma atliekant monotonišką darbą ilgą laiką.

Dorsago taip pat vadinamas "krūtinės lumbago". Kai taip nutinka, nugaros ir krūtinės raumenys įsitempia taip stipriai, kad tampa sunku kvėpuoti.

Kartais skausmas pereina išilgai šonkaulių iki krūtinkaulio, spinduliuoja į kaukolės sritį. Kartais pacientas gali jausti, kad tai miokardo infarktas. Tačiau atliekant elektrokardiogramą nukrypimų nuo normų nenustatoma. Jei vartosite nitrogliceriną ar kitą priemonę širdžiai, rezultato nebus.

sėdimas darbas kaip osteochondrozės priežastis

Venkite būti vienoje padėtyje ilgą laiką. Sėdimas darbas yra viena iš pagrindinių osteochondrozės priežasčių.

Dorsalgija yra lengvas skausmas, trunkantis ilgą laiką, kartais iki tų savaičių. Uždegusi stuburo dalis sukelia „nuobodų" skausmą. Tai yra nepatogu, todėl žmogus dažniausiai ateina pas gydytoją.

Dorsalgija gali būti išreikšta tuo, kad:

 • skausmas sustiprėja, kai žmogus giliai įkvepia arba kosėja;
 • raumenys pertempti;
 • sumažėja motorinis aktyvumas kaklo ar juosmens srityje;
 • yra raumenų spazmas;
 • skausmas stipresnis naktį ir kai žmogus užsiima fizine veikla.

Dorsalgija yra aukštesnė ir prastesnė. Iš pradžių pagrindinės skausmingos apraiškos sutelktos viršutinėje krūtinės dalyje, kakle. Antruoju atveju skauda daugiausia kryžkaulio ir apatinės nugaros dalies srityje.

Dorsalgijos simptomai yra labai panašūs į pirmuosius pneumonijos pasireiškimus. Tai svarbu atsiminti, norint laiku diagnozuoti ligą. Nustačius neteisingą diagnozę ir paskyrus gydymą, paciento būklė tik pablogės.

Kai moteris žindo kūdikį, ji gali patirti tokius osteochondrozės pasireiškimus. Gydyti ligą šioje situacijoje būtina tik kreipiantis į gydytoją, atsižvelgiant į visus niuansus.

Svarbu pasverti visą tam tikrų vaistų vartojimo riziką, kad nepakenktumėte kūdikio ir savo sveikatai.

Netipiniai simptomai

Kai kuriais atvejais krūtinės ląstos stuburo osteochondrozės simptomai yra visiškai netipiški. Žmogus gali net nežinoti apie ligą, nes simptomai dažnai yra panašūs į kitų patologijų simptomus. Jie turėtų būti išsamiau apsvarstyti ir išanalizuoti situaciją kaip visumą:

 • galimas skausmas, imituojantis širdį, kuris išsivysto krūtinės anginos ir širdies priepuolio metu; vainikines arterijas plečiantys vaistai, tokie kaip nitroglicerinas, neturi jokio poveikio; ir EKG nerodo jokių anomalijų;
 • gali atsirasti skausmų, panašių į tuos, kurie atsiranda moterims, sergančioms pieno liaukų ligomis; šis skausmas gali trukti ilgai; tiriant pieno liaukų problemų nenustatoma;
 • gali skaudėti klubinę sritį ir pilvą, simptomai nepanašūs į gastrito ir kolito; gali būti stebimas skausmas po dešiniuoju šonkauliu, panašus į tuos, kurie būdingi hepatitui ar cholecistitui; paprastai sutrinka virškinimas - tai taip pat būdingas osteochondrozės simptomas, atsirandantis dėl vidaus organų inervacijos sutrikimų; būtina išsiaiškinti, kas sukėlė maisto virškinimo proceso sutrikimą, ar tai tikrai krūtinės osteochondrozės priežastis;
 • gali sutrikti šlapinimosi ir lytinės funkcijos procesas, nes iškreipiama inervacija urogenitalinėje sistemoje;
 • paūmėjus krūtinės ląstos osteochondrozei, gali būti ilgalaikiai, savaitės, krūtinkaulio skausmai, labai panašūs į tuos, kurie yra sergant pieno liaukos ligomis; apsilankymas pas mamologą leidžia nustatyti skausmo priežastį.

Šie simptomai yra susiję su nugaros skausmo apraiškomis, taip pat su tarpšonkauline neuralgija. Netipinių simptomų atsiradimas dažniausiai stebimas vakare. Ryte, kaip taisyklė, baltesnio nebūna. Skausmas didėja visą dieną, jei tam sudaromos tinkamos sąlygos, provokuojant skausmą.