Osteochondrosis - simptomai ir požymiai ligos, gydymas

Osteochondrosis stuburo – tai susirgimas, kurį sukėlė sunaikinimo kaulų ir kremzlės audinių gimdos kaklelio, maitinimo ir juosmens padalinių stuburo.

Visų pirma, kai progresuojančią ligą modifikuotas centrinė dalis stuburo disko – vadinamoji drebučių pavidalo branduolys. Dėl šios slankstelį praranda dalį savo pagalvėle savybių, o pluoštinių žiedas pagal disko pakraščiuose susidaro retinimo ir įtrūkimų.

Toliau progresavimo degeneracinės disko ligos stuburo sukelia komplikacijos ligos – iškyšulys diskų arba ašaros pluoštinių žiedai ir tarpslanksteliniai išvarža, kaip jos tyrimas. Nestabilumas stuburas paveikti perdavimo sukelia skausmą ir ribotos mobilumą galvos, kai osteochondrosis stuburo gimdos kaklelio skyrius, o taip pat į ribotos mobilumą liemens, kai osteochondrosis maitinimo skyriaus stuburo ir juosmens.

75 proc. atvejų būtent osteochondrosis stuburo priežastis yra nugaros skausmas. Su amžiumi rizika distrofija stuburo audinių gerokai padidėja, todėl vidutiniškai simptomai degeneracinės disko ligos stuburo stebimi kiekvienas antrojo planetos gyventojui vyresnis nei 30 metų.

Priežastys degeneracinės disko ligos stuburo

Osteochondrosis stuburo

Provokuoja veiksnių plėtra degeneracinės disko ligos stuburo laikomi traumos nugaros arba sistemingai apkrovos ant nugaros, kai sunkaus fizinio darbo arba profesinio darbo sąlygomis vibracijos. Jei jums tenka daug užsiimti pakrovimo-iškrovimas darbais, įsigykite keltuvą savo automobilį.

Anksčiau simptomų pasireiškimas degeneracinės disko ligos stuburo vadinamas silpnas fiziškai vystytis, butas kojų arba plius svorio. Taip pat yra genetinis polinkis prie laisvas struktūrą tarpslanksteliniai diskų ir anomalijų pastatai stuburo. Nepalankios jų sveikatos stuburo, taip pat yra intensyvios treniruotės treniruoklių salė su pažeidžia apkrovos ant nugaros, sėdimas gyvenimo būdas ir neteisingą mitybą.

Simptomai degeneracinės disko ligos stuburo

Liga pasireiškia įvairiomis tipiškų simptomų. Norėdami degeneracinės disko ligos stuburo būdinga: ligonis skausmas nugaros, jausmas nutirpęs į paveikti skyriaus stuburo, mažinti amplitudė judesių, didėja skausmo, kai auga sunkumą, sharp kelyje, nežinia metu kosulys arba čiaudulys.

Kartotinių dozių skausmas, kaip vienas iš simptomų degeneracinės disko ligos stuburo, tampa sukelti padidėjusio nuovargis. Kai spaudimas nervų šaknys diskais, stuburo skausmas gali būti intensyvesnė ir dėvėti ryški, "fotografavimas" pobūdžio. Jos vieta šiuo atveju yra ne tik sritimi nugaros, o jaučiamas žmogumi mieste galūnių.

Etapas degeneracinės disko ligos stuburo

Nuo sunkumas simptomų degeneracinės disko ligos stuburo priklauso ligos stadija. Pirmajame etape degeneracinės disko ligos stuburo skausmas beveik nėra jaučiamas, jei tik lengva negalavimas ir silpnas atsparumas stuburo prie gerai. Griovimo pluoštinių žiedai, mažinti dydžių stuburinių įtrūkimų ir įvairaus intensyvumo skausmas – požymis degeneracinės disko ligos stuburo antrojo etapo.

Trečiasis etapas ligos pasižymi labai deformacijos kaulų ir stuburo audinių iki pasirodant tarpslanksteliniai išvaržų. Simptomas degeneracinės disko ligos stuburo pati sunkaus ketvirtąjį etapą yra masinis kaulų plėtimosi, ribotas judrumas, intensyvus skausmas, taip pat pilnas arba dalinis paralyžius galūnių, kurią sukėlė suspaudimo nervų šaknys.

Simptomai degeneracinės disko ligos gimdos kaklelio departamento stuburo

Osteochondrosis gimdos kaklelio departamento stuburo neretai priverčia sutrikti kraujo kraujo dėl jaustis stora arterija. Tai sukelia intensyvaus, galvos skausmas, galvos svaigimas ir į alpimas. Kai osteochondrosis gimdos kaklelio departamento stuburo kartais pastebėtas sindromas stuburo arterijos. Jis pasižymi jausmas triukšmo į galvą, mirksi "skrenda" ar spalvinių dėmių prieš akis. Kai osteochondrosis gimdos kaklelio departamento stuburo galimi ir periferinių skausmo srityje, pečių ar rankų.

Simptomai degeneracinės disko ligos maitinimo skyriaus stuburo

Osteochondrosis maitinimo skyriaus stuburo gali apsunkinti per įvairių širdies patologija. Liga sukelia progresavimo tarpšonkaulinių neuralgia (suspaudimo tarpšonkaulinių nervus). Kai osteochondrosis maitinimo skyriaus stuburo stebimi krūtinės skausmas ir jausmas "cola" centrinėje krūtinės ląstos rentgeno.

Simptomai degeneracinės disko ligos juosmens departamento stuburo

Osteochondrosis juosmens departamento stuburo todėl skatinti šių ligų: dėl radikulito, lupeo ir taip vadinamas juosmens radikulito.

Radikulito, kaip viena iš komplikacijų degeneracinės disko ligos juosmens departamento stuburo, būdingas pralaimėjimas sėdimojo nervas, skausmas sėdmenų srityje, hipotenzija (žemas tonas) blauzdos ir sėdmenų raumenų.

Kai lupeo simptomas degeneracinės disko ligos juosmens departamento stuburo veikia ketinimai skausmas apatinėje nugaros, kurią sukelia nuokrypiu slanksteliai arba nuostoliai stuburo disko.

Juosmens radikulito, dar viena komplikacija degeneracinės disko ligos juosmens departamento stuburo, paskatino išvaržųAMI labiausiai apatinių stuburo diskų. Jis lydi skausmas sėdmenys su spinduliavimo į galinį paviršių klubų, pakinklio skylę, Shin ir stotelė.

Diagnostika degeneracinės disko ligos stuburo

Preliminari diagnozė "osteochondrosis stuburo" nustato gydytojas-neurologas po pirminio patikrinimo dėl skundų paciento skausmą, nugaros ir ribotas judrumas. Etapas degeneracinės disko ligos stuburo konstatuojama priklausomai nuo laipsnio stuburo deformacijos, valstybės požiūrį sergantį kiekio ir užpuolę diskų.

Visi šie simptomai degeneracinės disko ligos stuburo diagnozuotų naudojant jausmai nugaros sergančiojo. Gydytojas taip pat atkreipia dėmesį į valstybės raumenų tonas. Kadangi daugeliu atvejų liga pasireiškia Hypertonas nugaros raumenys.

Per bandymus fleksija nustatomas stuburo judesių amplitudė sergančiojo. Ačiū naudoti aptinkami per, KT ir MRT diagnostika sukonkretinti ir nustatomas ateities gydymo taktika degeneracinės disko ligos stuburo.

Gydymas degeneracinės disko ligos stuburo

Gydant degeneracinės disko ligos stuburo taikomos konservatorių ir chirurginis būdas. Tikslas abiejų – pašalinti skausmas sindromas ir įspėti toliau progresavimo stuburo deformacijos.

Tokiu atveju chirurginis gydymas degeneracinės disko ligos stuburo taikomas tik tuo atveju, jeigu konservatorių terapija ligų pasirodė neefektyvus.

Aktyvus etapas taikymo konservatorius metodus trunka vidutiniškai 2 mėnesius. Pradžioje jos gali trumpalaikis gražinimo skausmas sindromas sukelia organizmo reakcija į vaistai, medicinos fizinis lavinimas (Fizinė terapija) ir fizinė terapija. Į konservatorius gydant degeneracinės disko ligos stuburo taip pat taikomi masažas, vadovas terapija, gaubtas ir refleksologija. Gydymo efektyvumą degeneracinės disko ligos stuburo priklauso nuo suderinamumas procedūras ir atkaklumo paties sergančiojo atlikti kompleksų Fizinė terapija.

Chirurginis gydymas degeneracinės disko ligos stuburo vyksta, kai išvarža tarpslanksteliniai diskų, kurių recepto viršija 6 mėnesius. Nuoroda prie atliekant operacijas, yra taip pat sumažinti poras tarp slankstelių iki 1/3 pradinio dydžio ir suspaudimo šaknys nugaros smegenų.

Moderatorius metodas chirurgijoje gydant degeneracinės disko ligos stuburo — discectomy, t. y. pašalinti deformuoti disko. Operacija gali būti minimaliai invazinė, vykusioje naudojant endoskopinė priemonių metodas microdiscectomy, B-Twin sistemos, o taip pat punkcija lazerio garinimo branduolio deformuoti disko.

Po chirurginės gydymo degeneracinės disko ligos stuburo manoma reabilitacijos laikotarpis, per 6 mėnesius. Tuo metu jo pacientas nukreiptas į kurortinis gydymas atlikti kurso fizinė medicina ir reabilitacija, vadovas terapija, akupunktūra ir tt

Gydymas degeneracinės disko ligos vaistai

Šiuo metu osteochondrosis kenčia labai daug žmonių. Daugelis iš jų nėra net atspėkite apie turimą problemą. Tuo tarpu, jei laiku pradėti gydymą, ateiti sunkumus, kurie bus duoti apie save žinoti visą likusį gyvenimą. Osteochondrosis, kaip ir kitų ligų, "jaunesniems" ir didele dalimi blogėja gyvenimo kokybę, įspaudas iš jos įprasta ritmo.

Į mūsų straipsnį mes šiek tiek susipažinti su savimi, liga, taip pat išsamiai stotelė į narkotikų metodą, jo gydymo.

Osteochondrosis ir jo rūšys

Osteochondrosis – tai metmenų sąnarinių kremzlių, kaulų apykaitą, stuburo ir tarpslanksteliniai diskų.

Osteochondrosis būna:

 • juosmens (juosmens-kryžkaulio),
 • gimdos kaklelio,
 • krūties.

Priežastys degeneracinės disko ligos:

 • bipedalism,
 • iškraipymas, stuburo,
 • traumos, stuburo,
 • butas kojų,
 • dažnas rise svoriai,
 • dažnai keisti padėtį liemens,
 • ilgai likti nemalonus kelia,
 • perkrovos stuburo,
 • trūksta pratybų ir nutukimas,
 • defektų maitinimas,
 • slegiančios būsenos.

Vystymosi etapus degeneracinės disko ligos

 1. Dėl tam tikrų pokyčių tarpslanksteliniai diske atsiranda nestabilumas slanksteliai. Stuburas yra labai jautrūs žala.
 2. Vyksta pradėti griauti pluoštinių žiedai tarpslanksteliniai disko. Mažėja tarpslanksteliniai plyšio.
 3. Vyksta atotrūkis pluoštinių žiedai. Drebučių pavidalo branduolys tarpslanksteliniai disko kreivas. Dėl švietimo tarpslanksteliniai išvarža paskatino metmenų stuburo.
 4. Atsiranda ryškiai išreikštas skausmas sindromas. Dėl švietimo kaulų išaugos ir ossification jungčių stuburo judesiai tampa riboti.

Simptomai degeneracinės disko ligos

Gydymas degeneracinės disko ligos stuburo

Juosmens (juosmens-kryžkaulio) skyrius:

 • Nuolatinis nugaros skausmas inkštimas pobūdžio.
 • Jausmas skausmai ir nutirpęs į galūnės.
 • Sumažinti variklis atsakymai veikla.
 • Stiprinimas skausmo, kai atlieka staigius judesius, didinimas svoriai, fizinę apkrovą, metu čiaudulys ir kosulys.
 • Skausmas, rankų ir pečių srities, galvos skausmai.
 • Sindromas stuburo arterijos (deginimas pulsating galvos skausmas, galvos svaigimas, spengimas galvoje, spalvotas dėmes ir "muselių" prieš akis).
 • Skausmas vidaus organus, ypač krūties narve ("skaičius" krūties) ir širdies srityje.

Diagnozės nustatymas

Diagnozė nustatoma gaunate jūs neurologas remiantis paciento skundų (skausmas sindromas, apribojimas mobilumą ir kt.). Stuburo išvaizda jiems padėtyje sergantį stovint, sėdint ir gulint (ramybėje ir judesio). Kai tikrinimo nugaros kreipiasi dėmesį į jūsų laikysena, bruožai, struktūra liemens, apatinių kampų geležtės, šoniniai kontūrai kaklo ir juosmens, ties pečių juosta ir t. t. Po to gydytojas, paprastai nukreipia pacientą ant rentgeno spinduliai,, kompiuterinės tomografija arba MRT, su kuriais konkrečiai nurodyta ir tai taip pat reiškia diagnozė nustatoma laipsnis pralaimėjimo, o taip pat atskleidė paslėptas nuokrypius nuo normos. Remiantis gautų duomenų neurologas skiria atitinkamą gydymą. Kaip taisyklė, tai integruota terapija, kurią sudaro taikymas vaistų, masažas, Fizinė terapija ir kiti metodai.

Gydymas degeneracinės disko ligos vaistai

Pradėti reikėtų pažymėti, kad pradiniame vystymosi etape, degeneracinės disko ligos tam tikrais atvejais galima išsiversti be vaistų. Bus pakankamai taikymo medicinos gimnastika, visus būdu aplikatorius baltymus (verstuvo "Lyapko", iplikator Kuznetsova), o taip pat sumažinti apkrovas ir spręsti kitų priežasčių, ligų. Jei patys simptomai įgyja jėgą, o tyrimai parodė būdingos pakeisti, reikia jungti vaistų, kurie padeda daryti poveikį kaip į priežastį ir simptomus degeneracinės disko ligos.

Gydymas degeneracinės disko ligos vaistai parodyta laikotarpiu jo paūmėjimo ir yra nukreiptas į nuėmimas uždegiminės procesą, atleidimas skausmas sindromas ir stiprinimas keitimo procesus, pasinaudojant vidaus priimti arba įvedant preparatų, naudojant injekcijos.

Ryšium su tuo, kad osteochondrosis – tai sisteminė liga, neigiamai poveikis į įvairius organus ir sistemas, gydymo, jos turi būti išsamią. Vaistų gydyti degeneracinės disko ligos vykdo šias užduotis:

 • anestezija,
 • atžymėti uždegimo,
 • pagerina kraujotaką į užpuolę audiniuose,
 • atkurti kremzlės audinio,
 • grįžti mobilumą jungtys,
 • sprendimas depresija, kurią sukelia nuolatinis skausmas.

Simptomai degeneracinės disko ligos

Liga stebina skirtingi nugaros. Stuburo slanksteliai gali pradėti deformuotas srityje, kaklo, krūtinės ar lumbus. Dažniausiai pasireiškia tokie simptomai ne iš karto, osteochondrosis gali tam tikrą laiką negali pristatyti nepatogumus. Palaipsniui atsiranda skausmas, ypač vakare paros metu, silpnumas, rankų ir kojų, galvos svaigimas. Tačiau kiekvienas vaizdas šio degeneracinės ligos, stuburo turi savo būdingi simptomai.

Simptomai tokio ligos, kaip gimdos kaklelio osteochondrosis šiuos:

 • galvos skausmas, nuo kurios padeda tabletes;
 • paralyžius rankas;
 • spengimas ausyse;
 • sąmonės netekimas;
 • žagsėjimas ir dusulys per dieną.

Prie rodoma degeneracinės disko ligos maitinimo skyrius apima:

 • skausmas tarpšonkaulinių srityje;
 • dažnas kosulys;
 • jausmas koma į gerklę;
 • cardialgia su padidėjo kraujas slėgis;
 • skausmas, kaip kai apendicitas.

Juosmens osteochondrosis turi simptomai tokio plano:

 • skausmas pilvo apačioje;
 • apatinių galūnių tirpimas;
 • "nugaros skausmai" į nugarą;
 • kojų paralyžių;
 • jausmas dilgčiojimas į galūnės.

Visi šie požymiai degeneracinės disko ligos yra tiesioginis nuoroda jei norite kreiptis į gydytoją. Labai svarbu ne ignoruoti skausmo kaklo srityje, krūtinės ir lumbus. Jie gali būti simptomas širdies ir plaučių ligų.