Skausmas po pečių ašmenimis

skausmas po kairiuoju pečių ašmeniu iš nugaros

Skausmas po mentėmis yra klinikinis daugelio patologinių būklių požymis, tarp kurių gali būti virškinamojo trakto, kardiologinės, neurologinės ligos, taip pat osteochondrozė, tarpslankstelinė išvarža, bronchopulmoninė patologija ir kt.

Skausmo simptomas gali būti įvairaus intensyvumo ir lokalizacijos – po dešiniuoju arba kairiuoju pečių ašmenimis, o kartais apriboti žmogaus motorinę veiklą. Skausmas po mentėmis dažniausiai yra susijęs su griaučių raumenų spazmais dėl įtampos arba su skausmo atspindžiu, sklindančiu iš vidaus organų, esančių mentės srityje.

Skausmo po pečių ašmenimis priežastys

Regio scapularis - taip vadinama mentės sritis, kurią riboja linijos - viršutinėje kūno dalyje tarp labiausiai išsikišusio VII-ojo kaklo slankstelio neporinio stuburo ataugos ir raktikaulių, apačioje - vidurinė-vertikali linija išilgai apatinis pečių ašmenų kraštas, taip pat linija nuo pažastų iki deltinio raumens krašto. Skausmo po mentėmis diagnozė priklauso nuo simptomo pobūdžio, jo lokalizacijos ir lydinčių klinikinių požymių, nes pati mentės sritis gali skaudėti tik susižeidus – patyrus smūgį, sumušus.

Skausmo po pečių ašmenimis priežastys gali būti šios:

 • LSRS – scapulocostal, scapular-costal sindromas arba raumens, pakeliančio mentuką, sindromas. Jei raumuo, kuris prisitvirtina prie viršutinių kaklo slankstelių skersinių ataugų, yra hipotermiškas, sužalotas, uždegęs ar per daug įtemptas, jis nesugeba normaliai atlikti savo funkcijos – pakreipti kaklą ir pakelti kaukolę. Simptomiškai PRS – mentės-šonkaulio sindromas pasireiškia skausmu, kartais stipriu skausmu pečių juostoje, mentės viršuje ir po juo. Dažnai skausmo pojūtis plinta į petį, šoninę krūtinkaulio dalį. Skausmingiausias yra raumens prisitvirtinimo taškas, kurį paspaudus, skausmas tampa ūmus, spinduliuojantis iki kaklo. Be to, būdingas LS požymis yra traškėjimas judant pečiais ir rankomis. Dinaminės nuolatinės apkrovos, taip pat statinis įtempis gali sukurti būklę, kai skausmas po mentėmis tampa pastovus, sustiprinamas dėl šalčio, skersvėjo.
 • YABZH – skrandžio opa, kaip dažniausia sklindančio skausmo po pečių ašmenimis priežastis. Simptomas prasideda nuobodžiais, skausmingais skausmais, kurie didėja arba sumažėja pavartojus vaistų, vėmimas. Skausmas yra tiesiogiai susijęs su maisto suvartojimu, sezoniškumu ir dažniausiai spinduliuoja į kairę – nuo epigastriumo iki kairiojo pečių ašmenų, į krūtinę ir nugarą. Skrandžio opos skausmo simptomas paprastai skirstomas į alkaną, vėlyvą ar ankstyvą skausmą. Be to, PU dažniausiai lydi pykinimas skausmo piko metu, vėmimas 75-80% atvejų ir rėmuo.
 • Vegetatyviniai arba, kaip jie dažnai vadinami, psichosomatiniai skausmai taip pat priskiriami prie skausmo po mentėmis priežastis. Tokie pojūčiai panašūs į krūtinės anginos požymius, kardiologinį skausmą, nes sukelia gniuždymo, deginimo pojūtį krūtinėje, kuris sustiprėja ir spinduliuoja į ranką, po mentėmis, po raktikauliu, dažniau į kairę, iki širdies sritis. Skausmo simptomas gali būti tiek stiprus, tiek skausmingas, neriboto pobūdžio. Pagrindinis diferencinis vegetacinio skausmo požymis yra poveikio nebuvimas išgėrus kardiovaistų – jie nepalengvina skausmo ir spaudimo. Paprastai relaksantai ir raminamieji vaistai padeda esant vegetatyviniam ir kraujagyslių priepuoliui.
 • Krūtinės ląstos ar kaklo stuburo osteochondrozė gali sukelti vienpusį nuobodų, užsitęsusį, skausmingą skausmą, kuris dažniausiai prasideda pakaušyje ir plinta po mentėmis. Skausmas gali atsirasti ankstyvomis ryto valandomis, sustiprėti esant statiniam krūviui (sėdimas darbas), staigiais kūno judesiais. Šią būklę lydi spinduliuojantis skausmas rankoje, po mentėmis, galūnės parestezija, galvos svaigimas, regos sutrikimai. Simptomas pašalinamas šildančiais masažais, tepalais, šilta vonia.
 • Tarpšonkaulinė neuralgija yra dažniausia skausmo po pečių ašmenimis priežastis. Simptomas vystosi greitai ir pasireiškia paroksizminiu, vienpusišku skausmu, apimančiu intensyvų pobūdį. Skausmo pojūtis plinta tarpšonkauliniais raumenimis, tarpeliais ir sustiprėja giliai kvėpuojant, kosint, čiaudint, ilgai fiziškai veikiant, vaikštant. Klinikine prasme tarpšonkaulinis sindromas pasireiškia inervacinės srities palpacija, kas nebūdinga širdies patologijoms, osteochondrozei. Dėl nuolatinės raumenų įtampos skausmas gali plisti žemiau – į apatinę nugaros dalį, tačiau dažniausiai pasireiškia veriančiomis pojūčiais, deginimu po mentėmis.
 • Krūtinės anginos priepuolis prasideda skausmu krūtinės viduryje (retrosterninėje erdvėje), kuris greitai plinta, išplinta į kairę ir atsiranda po raktikauliu, nugaroje, po kairiuoju mentu. Skausmą ne visada malšina vartojant nitrogliceriną, kraujagysles plečiančius vaistus, kurie gali būti miokardo infarkto signalas. Be to, skiriamos krūtinės anginos priežastys: stiprus, ūmus skausmas kairėje krūtinės pusėje, po mentėmis, būdingas krūtinės anginai, kai žmogus patiria fizinį ar psichoemocinį stresą. Traukiantis, skaudantis skausmas gali rodyti krūtinės anginos priepuolį ramybėje, kai nėra išorinių, provokuojančių skausmo simptomą priežasčių.
 • Skausmo po mentėmis priežastys gali būti siejamos su sunkia, gyvybei pavojinga būkle – skrandžio opos perforacija, kurią lydi stiprūs, aštrūs skausmai, sklindantys po raktikauliu ir po vienu iš menčių. Būdingas perforacijos požymis – vėmimas, ligonio laikysena suglausti rankas, keliai į skrandį (vaisiaus padėtis). Šis simptomas reikalauja skubios medicininės pagalbos, taip pat kardialgija.
 • Yuerto simptomas arba uždegiminio proceso požymis perikarde, kartu su eksudato išsiskyrimu. Pagrindinės eksudacinio perikardito apraiškos yra krūtinkaulio skausmas, dusulys, aukšta kūno temperatūra, karščiavimas. Skausmas sustiprėja dėl susikaupusio išsiliejimo ir perikardo tempimo kosint, keičiant kūno laikyseną, pojūčiai gali būti skausmingo pobūdžio, tačiau dažniausiai „šauna" į kaklą, po kairiąja mentė. Uždegiminio proceso paūmėjimas dažnai sukelia klinikinį "ūmaus pilvo" vaizdą.
 • Aortos išpjaustymas – aortos sienelės (aneurizmos) išpjaustymas. Gyvybei pavojinga būklė, kurią lydi stiprus nugaros skausmas, tarp menčių arba poslinkis po vienu iš jų. Dažniausiai skausmas pasislenka į kairę, spinduliuojasi į ranką ir po kairiuoju pečių ašmenimis, plinta palei skrodžiančią aortą. Pavojingiausios šio simptomo pasekmės gali būti insultas (jei sutrikusi miego arterijų kraujotaka), širdies priepuolis (jei sutrikusi vainikinių arterijų kraujotaka), mezenterinė trombozė, kojų paralyžius (jei sutrinka klubinių arterijų kraujotaka), nugaros smegenų pažeidimas (jei sutrikusi slankstelinių arterijų kraujotaka).
 • Krūtinės ląstos stuburo disko išvarža. Liga diagnozuojama retai, nes krūtinės ląstos sritis šiuo požiūriu yra gana stabili. Nuolatinis, skausmingas ir augantis skausmas pažeidimo srityje ir patologinis židinys palaipsniui tampa intensyvus, dažnai panašus į bronchų-plaučių ar širdies ir kraujagyslių sistemos ligų simptomus. Pagrindinis būdingas išvaržos požymis gali būti raumenų įtempimas tarp menčių ir matomas stuburo kreivumas. Diagnozė patvirtinama rentgeno tyrimais, MRT.
 • GSD yra tulžies akmenligė, pilvo diegliai gali pasireikšti ir priepuoliais, nepakeliamu skausmu, sklindančiu į dešinę, po mentėmis ir aukščiau.
 • Skausmo po mentėmis priežastys gali būti dėl kvėpavimo takų ligų – plaučių uždegimo ar pleurito. Esant plaučių uždegimui, skausmas lokalizuojamas pagal patologinį židinį audinyje, jei procesas vystosi užpakalinėse dalyse, skauda nugarą, tarp menčių ar po jais. Pleuros uždegimą taip pat lydi susiuvimo skausmai tarp menčių, dažnai po vienu iš jų. Skausmą sustiprina kosulio refleksas, kvėpavimas.
 • Miozitas yra uždegiminis raumenų procesas, atsirandantis dėl hipotermijos, SARS ar per didelio krūvio, rečiau dėl mėlynių. Skausmas atsiranda staiga ūminės eigos metu arba vystosi palaipsniui, turi traukiantį, skausmingą pobūdį esant lėtiniam uždegimui. Skausmo simptomas yra susijęs su judesiais, fiziniu aktyvumu, laikysenos pasikeitimu ir polinkiais.

Skausmo po pečių ašmenimis simptomai

Skausmo po pečių ašmenimis simptomai yra tokie įvairūs, kad klinikinėje praktikoje vis dar nėra vieno standartinio diferencinės diagnostikos algoritmo. Kiekviena medicinos specializacija turi savo anamnezės rinkimo, tyrimo, tyrimų ir tyrimų schemas, tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kai skausmo simptomas „užmaskuojamas" ir nenurodo tikrosios priežasties. Štai kodėl pacientas turi kuo tiksliau apibūdinti skausmo pobūdį, visas aplinkybes, kuriomis jis pasireiškia. Be to, lėtinis skausmas, prie kurio žmogus „priprato", dažnai sutepa diagnostinį vaizdą, dėl to prarandamas laikas ir daug sunkiau pasiekiamas gydomasis poveikis.

Kokie skausmo po mentėmis simptomai reikalauja skubios medicininės pagalbos?

 • Piešimas, nuolatinis nugaros skausmas su švitinimo po mentėmis, kuris nepraeina per 2-3 dienas.
 • Vyresniems nei 50 metų žmonėms skausmas po mentėmis dėl statinio streso (sėdimas darbas).
 • Skausmas, sklindantis po pečių ašmenimis, stiprėjantis naktį arba horizontalioje padėtyje.
 • Skausmas su karščiavimu.
 • Skausmas kartu su rankos, peties tirpimu.
 • Skausmas, sukeliantis spaudimą, deginimas, prasidedantis krūtinės viduryje.
 • Skausmas, kurio nepalengvina širdies vaistai, raminamieji.
 • Juostos skausmas, spinduliuojantis po pečių ašmenimis.
 • Aštrus, stiprus skausmas su vėmimu.

Skausmo po pečių ašmenimis simptomai dažniausiai apibūdinami taip:

 • Aštrus skausmas nugaros viduryje, besitęsiantis po kairiuoju pečių ašmenimis. Skausmas prasidėjo ryte ir stiprėja judesiais.
 • Aštrus, stiprus skausmas po pečių ašmenimis.
 • Nuobodus skausmas žemiau menčių, sustiprėjęs pakėlus rankas.
 • Piešimas, skaudantis skausmas po mentėmis, plintantis iki juosmens.
 • Skausmas po kairiuoju kauliu ir susiaurėjimo jausmas krūtinėje.
 • Skausmas po pečių ašmenimis lokalizuotos srities pavidalu, deginimas.
 • Skausmas sustiprėja, kai atsiranda kosulys.
 • Skausmą po pečių ašmenimis pakeičia deginimo pojūtis, rankos tirpimas.
 • Stiprus skausmas, kuris praeina po vėmimo.

Nepaisant įvairių priežasčių, sukeliančių skausmo po pečių ašmenimis požymius, yra diferencinių požymių - pavojaus signalų, leidžiančių patyrusiam gydytojui atmesti santykinai gerybines ligas, susijusias su dorsalgija. Nerimą keliantys simptomai, kurie gali lydėti pečių ašmenų skausmą, yra šie požymiai:

 • Hipertermija - 38-40 laipsnių.
 • Spontaniškas skausmas, augantis ir provokuojantis „ūmaus pilvo" būseną.
 • Dusulys, odos cianozė.
 • Rankų patinimas.
 • Skausmas, kuris nemažėja ramybėje.
 • Vemti.
 • Kraujo spaudimo kritimas. pulsas.
 • Apalpimas.

Nugaros skausmas po pečių ašmenimis

Nugaros, mentės srities skausmai gali būti susiję su daugeliu ligų, tačiau dažniausiai tai atsiranda dėl stuburo deformacijos, ypač jei kartu yra galūnių tirpimo jausmas, dilgčiojimas pirštuose.

Be to, nugaros skausmą po pečių ašmenimis išprovokuoja tokios ligos, sąlygos:

 • Stuburo išlinkimas – kifozė.
 • Disko išvarža krūtinės ląstos srityje.
 • Šoninis stuburo išlinkimas – kifoskoliozė.
 • Vainikinių arterijų liga.
 • Peties periartritas.
 • Tarpšonkaulinė neuralgija.
 • Priekinis stuburo išlinkimas – skoliozė.
 • Angina – fizinis krūvis arba poilsis.
 • Krūtinės ląstos stuburo disko išsikišimas (degeneracija) be plyšimo.
 • YABZH - skrandžio opa.
 • Cholecistitas.
 • Kepenų diegliai kartu su tulžies pūslės diskinezija.
 • Sausas pleuritas.
 • Plaučių uždegimas.
 • Tarpslankstelinių raumenų, sausgyslių, viršstuburo raiščių uždegimas.

Skausmas po pečių ašmenimis kairėje

Skausmo simptomas po kairiuoju pečių ašmenimis gali būti susijęs su tokiomis ligomis:

 • Periodiškas skausmas po kairiuoju pečių ašmenimis gali reikšti besivystančią skrandžio opą. Skausmas sparčiai didėja, jį lydi pykinimas, o vėliau vėmimas, simptomas susijęs su valgymu arba jo nebuvimu – alkio skausmai. Skausmas prasideda epigastriume ir plinta į šoną – į dešinę arba į kairę, dažniausiai plinta po kairiąja krūtine, o po kairiąja mentė.
 • Vegetacinėms krizėms taip pat būdingi kairiojo šono skausmai, masažas esant kardiopatijai. Skausmas po mentėmis kairėje, traukiantis, skaudantis, dažnai sukeliantis baimės jausmą, nesiliaujantis nitroglicerinu ir kitais širdies vaistais – tai tipiškas psichogeninių būklių požymis.
 • Miokardo infarktas dažniausiai pasižymi kliniškai ryškiais simptomais – deginimu krūtinės viduryje, skausmu, plintančiu į kairę žandikaulio pusę, į ranką, po kairiuoju mentu, galūnės tirpimu, pykinimu.
 • Krūtinės angina – skausmo priepuoliai gali išsivystyti esant įtampai, stresui (krūtinės angina) arba kaip lėtinės formos paūmėjimas (ramybės krūtinės angina).
 • Tarpšonkaulinę neuralgiją lydi ūmus skausmas, dažnai juostinis, spinduliuojantis į dešinę arba kairę po mentėmis. Simptomas gali sustiprėti pasikeitus kūno laikysenai, fiziniam aktyvumui. Skausmas malšinamas apšilus, atpalaiduojant raumenis.
 • Gimdos kaklelio ir krūtinės ląstos osteochondrozė taip pat yra viena iš priežasčių, sukeliančių skausmą po kairiuoju pečių ašmenimis. Skausmo simptomą lydi galvos svaigimas, pykinimas, rankų ar vienos rankos tirpimas.
 • Opos perforacija – tai ūmi būklė, pasireiškianti labai stipriu skausmu, plintančiu į raktikaulio sritį, po mentėmis. Be stipraus skausmo, pacientui būdinga laikysena, kai keliai prispausti prie skrandžio, šaltas prakaitas, cianozė, kraujospūdžio kritimas, pulsas.

Skausmas po pečių ašmenimis dešinėje

Skausmo simptomas, pasireiškiantis po dešiniuoju pečių ašmenimis, yra susijęs su tokiomis ligomis:

 • Tulžies diegliai su šlapimo pūslės spazmu, latakai dėl užsikimšimo akmenimis. Skausmas yra aštrus, pjaunantis, lokalizuotas po dešiniuoju šonkauliu ir plintantis į nugarą po mentėmis.
 • Skausmą po pečių ašmenimis dešinėje gali sukelti diafragminis abscesas. Simptomas labai ūmus, apsunkintas įkvėpus, net ir negilus, dažniausiai spinduliuoja į dešinę.
 • Ūminės formos pielonefritas prasideda skausmu juosmens srityje, kuris vėliau plinta aukščiau ir yra skiriamas po dešine pečių ašmenimis. Pūlingą procesą dešiniajame inkste lydi skausmingas šlapinimasis, padidėjusi kūno temperatūra.
 • Miofascialinis sindromas taip pat yra priežastis, sukelianti skausmą po kaukole dešinėje. Tai yra lėtiniai raumenų skausmai, susiję su tam tikrų trigerinių taškų dirginimu.
 • Tarp veiksnių, išprovokuojančių skausmo požymį po dešiniuoju pečių ašmenimis, kartais aptinkama ir pūslelinė – juostinė pūslelinė. Tai virusinė liga, kuri nelaikoma pavojinga gyvybei, tačiau sukelia labai stiprų, nepakeliamą skausmą, deginimo pojūtį ir tirpimą. Herpes yra būdingas bėrimui, niežėjimui ir raumenų skausmui, kuris spinduliuoja po mentėmis.
 • Osteochondrozė yra viena iš priežasčių, dažnai provokuojančių sklindantį skausmą po pečių ašmenimis, taip pat ir dešiniuoju.
 • Dešinės pusės pneumonija. Skausmas su plaučių uždegimu dažniausiai pasireiškia ūminėje stadijoje, gali būti karščiavimas, karščiavimo būsena.

Jei skausmas duoda po pečių ašmenimis

Bet koks skausmo simptomas, kuris „pasiduoda", vadinamas švitimu. Visceralinio skausmo impulsas gali būti toks stiprus, kad pirminės nervo šakos dirginimas greitai pereina išilgai grandinės į galutinę šaką, tai yra toli nuo pradinio šaltinio. Skausmas po mentėmis dažniausiai atsiranda dėl uždegimo pažeisto organo ir gali atsirasti dėl šių priežasčių:

 • Padidėjęs spaudimas žarnyne su uždegimu, opinis procesas. Postbulbarinė dvylikapirštės žarnos dalis su opa spinduliuojasi į dešinę po mentu.
 • Tulžies diegliai (tulžies pūslė, kepenys).
 • Ūmus skausmas duoda po kairiuoju mentu ir krūtinės anginos priepuolio metu, kai yra spaudimo, suspaudimo pojūčiai.
 • Perikarditas taip pat gali pasireikšti skausmu po pečių ašmenimis.
 • Aortos disekacija (aneurizma) pasireiškia stipriu krūtinės skausmu, plintančiu į kaklą, kairę pusę, petį, po mentėmis.
 • Pneumotoraksas (spontaniškas) – ūmus krūtinės skausmas su atspindžiu po kaukole, kaukolės srityje.
 • Pankreatito paūmėjimas.
 • Inkstų diegliai.
 • Ūminė raumenų ir kaulų dorsalgija.
 • Miokardinis infarktas.
 • Gimdos kaklelio stuburo osteochondrozė.

Nurodytas skausmas gali būti laikinas, bet taip pat gali reikšti, kad vystosi ūmi būklė, dėl kurios reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jei skausmas pranyksta po pečių ašmenimis ir jo nesustabdo antispazminiai vaistai, širdies vaistai, reikia kreiptis į gydytoją, kuris atliks tyrimą, diferencinę diagnozę ir paskirs tinkamą gydymą.

Skausmas po pečių ašmenimis įkvėpus

Skausmo po mentės simptomas, sustiprėjęs įkvėpus, yra signalas, būdingas šioms patologijoms:

 • Sausasis pleuritas yra uždegiminis procesas pleuros, plaučių gleivinės. Skausmas gali sustiprėti pasilenkus, judant, nurimti horizontalioje padėtyje arba ant šono. Pleuros ertmėje besikaupiantis skystis įkvėpus išprovokuoja patinimą ir skausmą po mentėmis.
 • Perikarditas – uždegiminis perikardo maišelio procesas, liga pasireiškia silpnumu, retrosterniniais skausmais, kurie stiprėja įkvėpus.
 • Skausmas po pečių ašmenimis giliai kvėpuojant gali rodyti tarpšonkaulinę neuralgiją, kuri pasireiškia juostos skausmais, kurie tarsi veržia krūtinę.
 • Tulžies pūslės ligas, spazmus, pilvo dieglius taip pat gali lydėti skausmo simptomas, susijęs su įkvėpimu.
 • Inkstų dieglius (pielonefritą, inkstų abscesą) taip pat gali lydėti skausmas hipochondrijoje, toks stiprus, kad išplinta po visą epigastrinį regioną, pasiduoda po mentėmis ir didėja įkvėpus.

Stiprus skausmas po pečių ašmenimis

Intensyvus stiprus skausmas po mentėmis – kairėje ar dešinėje – yra priežastis kreiptis į medikus, dažnai tokio skausmo simptomo nepavyksta sustabdyti savaime, tai gali rodyti ir gyvybei pavojingas sąlygas. Stiprų skausmą po pečių ašmenimis gali sukelti tokios ligos:

 • Durklas, aštrus, šaudantis skausmas, kuris stiprėja įkvėpimo metu, atsispindi petyje, gali būti spontaniško pneumotorakso požymis. Papildomi klinikiniai pneumotorakso simptomai yra sparčiai besivystantis dusulys, tachikardija, kraujospūdžio sumažėjimas, lėtas pulsas, kaklo venų padidėjimas (kompensacinis).
 • Stiprus skausmas, kuris spinduliuoja po mentėmis ir kartu su arterine hipertenzija, rodo krūtinės ląstos stuburo osteochondrozės paūmėjimą. Vienu metu atsirandantys nugaros skausmai po mentėmis, galvos skausmas ir kraujospūdžio šuolis yra aiškus užspaustų nervų galūnėlių gimdos kaklelio ar krūtinės srityje simptomas. Skausmas gali padidėti sukant kūną, šaudyti pasilenkus ar judant, jo nesustabdo širdies vaistai, raminamieji.
 • Stiprus skausmas po pečių ašmenimis gali būti susijęs su viršutinės skrandžio dalies opos perforacija. Jei perforacija greitai progresuoja, skausmas didėja tiesiogine prasme kas minutę, būdingas bendras klinikinis opos vaizdas – ūmus skausmas su švitinimo, vėmimas, šaltas prakaitas, veido cianozė, būdinga laikysena – keliai pritraukti prie krūtinės.
 • Kepenų (tulžies pūslės) diegliai taip pat pasireiškia stipriu skausmu, plintančiu į dešinę, po mentėmis, kakle ir net dešinės akies srityje. Skausmo simptomas yra susijęs su tulžies latakų užsikimšimu pavalgius kepto, riebaus maisto.
 • Pūlingas procesas srityje tarp diafragmos ir žemiau esančių organų, subdiafragminis abscesas yra ūmi būklė, kuriai reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Besivystanti bakterinė infekcija tokia forma gali išprovokuoti bendrą intoksikaciją, sepsį. Tiesą sakant, tai pūlingas peritonitas, apribotas diafragmos, pasireiškiantis stipriu skausmu hipochondrijoje, spinduliuojančiu į dešinę – petį, po mentėmis. Taip pat būdinga hipertermija iki 40 laipsnių, karščiavimas, pykinimas.

Stipraus sklindančio skausmo simptomo nerekomenduojama ištverti ilgiau nei valandą, jeigu jo negalima sustabdyti turimomis priemonėmis, reikia kviesti greitąją pagalbą.

Skausmas už pečių ašmenų

Skausmas už menčių, tarp jų, kaip taisyklė, nėra intensyvus, todėl žmogus nekreipia dėmesio į simptomą, laikydamas jį laikinu, trumpalaikiu. Laiku nenustačius priežasties, tokį skausmą provokuojančio veiksnio, gali išsivystyti lėtinės, sunkiai gydomos ligos.

Nenutrūkstamą, nuolatinį skausmą tarp menčių, po jais dažniausiai sukelia raumenų įtampa, o tai savo ruožtu paaiškinama profesine specifika – sėdimu darbu biure, prie siuvimo mašinos, vairuojant automobilį ir pan. Paprastai nugaros skausmas po pečių ašmenimis nėra susijęs su gyvybei pavojingomis patologijomis ir net su distrofiniais stuburo pokyčiais, nes krūtinės ląstos sritis yra nejudri, ji yra gana stabili ir stabili. Dažniausiai pažeidimai, pakitimai, rečiau uždegimai yra susiję su tarpkapulinės srities raumenų sistema, gali patempti ir raiščiai, sausgyslės.

Šio tipo skausmui, susijusiam su raumenimis, būdingas sunkumo jausmas, įtampa, kurie greitai praeina aktyviais judesiais (pratimais), masažu ar apšilimu.

Skausmas, atsirandantis dėl sausgyslių pažeidimo, tempimo, jaučiamas įvairiai, sukelia skausmą po mentėmis, dažnai skausmo požymis atsispindi širdies srityje. Taip pat žmogus skundžiasi rankų tirpimu, dilgčiojimo pojūčiu, „šliaužiančiais žąsies oda". Neįmanoma neutralizuoti tokio skausmo širdies vaistais, tačiau galite jo atsikratyti ir tai padaryti gana paprastai:

 • Periodiškai keiskite kūno padėtį, geriausia kas pusvalandį. Jei darbas sėdimas, reikia keltis, pasivaikščioti, daryti sukamuosius judesius rankomis, pečiais, suvesti ir išskleisti pečių ašmenis.
 • Kasdien 20-30 minučių patartina skirti tempimo pratimams tarpkapulinės zonos raumenims, bendram kūno raumenų tonusui. Reguliarus pratimas padės išvengti raumenų spazmų ir skausmo už pečių ašmenų.
 • Periodiškai reikia masažuoti pečių – mentės zoną, apykaklės zoną.
 • Periodiškai galite atlikti tokį pratimą: padėkite nedidelį (teniso) kamuoliuką ant grindų, atsigulkite ant jo viršutine nugaros dalimi ir „rikite" ant kamuolio, perleisdami jį vertikaliai ir tarp menčių.

Jei skausmo požymį iš nugaros po pečių ašmenimis lydi kosulys, subfebrili temperatūra, skausmas sustiprėja kvėpuojant, kosulio refleksas, reikia kreiptis į gydytoją, išsitirti, kad būtų pašalintos bronchų ir plaučių sistemos ligos.