Krūtinės ląstos osteochondrozė, kaip ji pasireiškia ir gydoma

krūtinės skausmas su osteochondroze

Skausmas, judesių apribojimas – visa tai būdingi krūtinės ląstos stuburo osteochondrozės pasireiškimai. Tačiau šios patologijos klastingumas slypi ir tame, kad vidaus organai pažeidžiami tiek krūtinės lygyje, tiek žemiau, todėl niekas, išskyrus gydytoją, negali suprasti, kas vyksta. Osteochondrozė atsiranda dėl degeneracinių-distrofinių procesų, kurių metu pažeidžiami diskai, sąnariai, raiščiai ir stuburo šaknys.

Ligos simptomai gali pasireikšti labai ankstyvoje stadijoje. Tačiau stuburo ligai įtakos gali turėti, svarbiausia žinoti priežastis ir dėsnius, pagal kuriuos ji vystosi. Gydytojai daugiau ar mažiau aiškios priežastys, tačiau vystymosi mechanizmas tam tikru būdu lieka „šešėlyje".

Ligos priežastys ir vystymasis

Bet kuri stuburo dalis nuolat patiria tiek statinį, tiek dinaminį krūvį. Nuolatinis spaudimas lemia tai, kad pažeidžiamas tarpslankstelinio disko vientisumas. Jis yra pažeistas, vidinis komponentas pradeda išsipūsti į išorę.

Diskas maitinamas, kaip ir bet kuri kita kremzlė, ypatingu būdu: spaudžiamas iš savęs išskiria skystį, o atleidus spaudimą tarsi kempinė sugeria visas maistines medžiagas. Šis mechanizmas neveikia ilgai stovint statinėje padėtyje arba atliekant pratimus, kai diskas yra nuolat spaudžiamas. Kasdienės rytinės mankštos teigiamai veikia mitybą.

Degeneracijos stadijos

Norėdami geriau suprasti simptomus, turite suprasti, kokius etapus pereina tarpslankstelinis diskas ir kas su juo atsitinka. Tačiau, kaip ir visame stubure.

Pirmoje stadijoje skausmo nėra, priepuolis niekaip nepasireiškia, tačiau procesas jau pradėtas, vidinė dalis jau laisvai juda.

Antroje stadijoje skausmo priepuolis jau visiškai jaučiamas, atsiranda radikaliniai simptomai, žmogus aktyviai naudoja tepalus, tačiau priežastis neišsprendžiama. Diskas palaipsniui išsikiša ir pradeda spausti nugaros smegenis. Trečiajame etape skausmo priepuolis, kuris daugiausia pasireiškia krūtinės ląstos osteochondroze, tampa ryškesnis ir intensyvesnis, tepalai nepadeda. Diskas palaipsniui išsiskleidžia, atsiranda jo išsikišimas.

Paskutinis etapas sukelia pažeidimo požymių atsiradimą už disko komponentų ribų. Klinikiniam vaizdui būdingas šaknų, kraujagyslių ir pačių nugaros smegenų suspaudimas. Dėl to išsivysto nemažo intensyvumo skausmo priepuolis.

Organizmas iš visų jėgų stengiasi sumažinti skausmą, dėl to ant stuburo atsiranda būdingų ataugos, osteofitų. Nugaros smegenų šaknys suspaudžiamos dėl tarpslankstelinių angų susiaurėjimo. Slėgis lemia tai, kad pažeidžiami likę vidaus organai. Jų gydymas neduoda jokių rezultatų, o tai kartais glumina gydytoją.

Ligos simptomai

Labai dažnai šios konkrečios stuburo dalies pažeidimo priežastis slypi sėslus gyvenimo būdas, išaiškinus šią aplinkybę, diagnozė labai palengvinama. Paprastai spaudimas daromas, jei žmogus ilgai sėdi prie kompiuterio ar kėdėje. Skausmas dažniausiai būna nuobodus, vėliau jį skauda ir degina. Jis lokalizuotas per vidurį, tarp menčių, nerimą kelia tam tikras suspaudimas krūtinės srityje.

Jei bandysite apčiuopti stuburo spygliuočių ir skersinių procesų sritį, skausmas žymiai padidės.

Diagnozę supaprastina paravertebralinių raumenų įtempimas. Ženklai sustiprėja, jei prašote paciento giliai įkvėpti, pasisukti kūnu.

Kai kurie pacientai pastebi skausmą kaukolės ar apatinės krūtinės ląstos stuburo srityje. Tai vadinama užpakaliniu šonkaulių sindromu ir atsiranda dėl apatinių šonkaulių pasislinkimo. Skausmas gali staiga išnykti, bet gali sustiprėti posūkių metu.

Požymiai pasireiškia juostos skausmu palei tarpšonkaulinius tarpus, čia praeina nervas. Jautrumas sutrinka toje vietoje, kur šakojasi pažeistas nervas. Susirūpinus parestezija, sumažėja gilus ir paviršinis jautrumas. Požymius lydi pilvo preso funkcijos pažeidimas, sumažėja kelio ir kulno refleksai.

Vidaus organų pažeidimas

Lygiagrečiai su skausmu pažeidžiama vidaus organų funkcija. Krūtinės ląstos nugaros smegenų srityje yra centrai, atsakingi už širdies, plaučių sistemos, kepenų, žarnyno ir inkstų, kasos darbą. Gali sutrikti kvėpavimo pasunkėjimas, skausmas ir širdies darbo sutrikimai, panašūs į krūtinės anginą. Gali skaudėti pieno liaukas arba viskas yra lokalizuota dešiniojo ar kairiojo hipochondrijos srityje, panaši į cholecistito ar pankreatito priepuolį.

Gerklės ar stemplės skausmas. Simptomai yra kairiojo hipochondrio arba pilvo srityje, primenantys gastrito ar žarnyno uždegimo (kolito, enterito) simptomus. Pažeidimai gali būti iš inkstų ir reprodukcinės sistemos.

Diagnozė

Nustatyti teisingą diagnozę remiantis vien simptomais gali būti sunku. Štai kodėl diagnozė apima rentgeno tyrimą. Būtent ant jo matomi būdingi pokyčiai, pasireiškiantys krūtinės ląstos osteochondroze, sumažėjusiu diskų aukščiu, galinių plokštelių skleroze ir osteofitų susidarymu.

Be to, kompiuterinė tomografija atliekama, jei rentgeno spinduliai neduoda rezultato. Tyrimą papildo MRT, parodomi minkštieji audiniai, todėl nustatoma disko išvaržos diagnozė.

Diferencinė diagnostika reikalauja ypatingo dėmesio, ji atliekama ne tik remiantis skundais ir klinikinėmis apraiškomis. Taigi, skausmui širdies srityje neturi įtakos vaistai, vartojami nuo krūtinės anginos. Skausmas epigastriniame regione neturi įtakos valgymui ir nėra sezoninių simptomų. Viskas atsiranda vakare ir visiškai išnyksta po nakties miego.

Gydymas

Gydymas apima visų rūšių vaistų vartojimą, tai yra tabletes ir injekcijas. Pradedama nuo uždegiminį procesą malšinančių vaistų, tradiciškai tam naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU). Pašalina skausmą ir uždegimą, padeda atpalaiduoti raumenis. Juos turėtų skirti tik gydytojas, priešingu atveju yra didelė komplikacijų rizika ir yra kontraindikacijų vartoti. Tabletės išgeriamos, pagal rekomendaciją, dažnai po valgio, tačiau gydytojas gali paskirti ir injekcijas. Vietoje šios grupės vaistai yra naudojami tepalo pavidalu, kuris tepamas maždaug tris kartus per dieną.

Analgetikai gali papildyti aukščiau aprašytą vaistų grupę, esant stipriam skausmui, injekcijas skiria gydytojas, jei viskas nėra taip blogai, tinka ir tabletės. Esant didelio intensyvumo skausmui, blokada su vaistu gali būti atliekama tiesiai į skausmo židinį, tai leidžia greitai pašalinti priepuolį. Specialūs anesteziniai tepalai taip pat gali papildyti gydymą.

Chondroprotektoriai leidžia atkurti kremzlės struktūrą, tačiau šios grupės vaistus reikia vartoti ilgą laiką. Gydytojas savo nuožiūra skiria injekcijas ar tabletes, kurios geriamos kursais. Pastaruoju metu šios grupės preparatai pateikiami tepalo pavidalu, kuris tepamas išoriškai.

Visavertį gydymą papildykite antispazminės grupės vaistais. Veiksmu siekiama atpalaiduoti raumenis, kurie yra suspausti arterijų ir nervų. Sumažėja slėgis, pagerėja paciento būklė.

Tepalai aktyviai naudojami, jie veikia lokaliai, padeda sumažinti skausmo priepuolį. Tepalai tepami ant skausmingos vietos, kur sušildo odą. Taip pat parodyta, kad tepalai naudojami išilgai nervų, todėl jie gali veiksmingiau malšinti skausmo priepuolį. Papildymas, be tepalo, gali gydyti garstyčių pleistrus

Taip pat naudojami hormoniniai vaistai, daugiausia injekcijos. Jie skiriami kaip paskutinė priemonė, kai reikia palengvinti stipraus skausmo priepuolį. Dažnai naudojama paraverbalinė paveiktos nervo ar šaknies srities blokada, vaistai naudojami hormonų pagrindu.

Papildykite visus preparatus, kurių pagrindą sudaro vitaminai, injekcijos daromos į raumenis. Vaistus gali reprezentuoti bioaktyvūs papildai, kurių tabletės gerina kremzlės mitybą ir mažina spaudimą.

Fizioterapija

Aktyviai naudojami įvairūs būdai, padedantys nuraminti net stiprų puolimą. Atlikdami procedūras galite naudoti vaistus, kurie veikia kaip tam tikra blokada. Procedūrų sąrašas gali būti pateiktas taip:

  • Smūginės bangos terapija. Dėl smūginės bangos atkuria stuburo mitybą ir aprūpinimą krauju, pašalina skausmo priepuolį, leidžia atsikratyti uždegimo.
  • Ultravioletinis švitinimas. Skatina geresnį kalcio pasisavinimą.
  • vibracijos terapija. Aukšto dažnio garsas pagerina kraujotaką, mažina spaudimą ir skausmą.
  • Magnetoterapija. Magnetinio lauko poveikis gerina gyvybinius ląstelių procesus, pagreitina regeneraciją. Darsonval elgiasi panašiai.
  • Elektroforezė. Srovės poveikis, kuris prisideda prie to, kad vaistai prasiskverbia giliau į audinius.
  • Diodinamik. Kintamo dažnio srovės poveikis veiksmingai sumažina skausmą.
  • Plaukimas. Leidžia atsipalaiduoti raumenims. Maudytis rekomenduojama tik baseine su šiltu vandeniu.
  • Balneoterapija. Naudoti mineralinio vandens ir purvo gydymui. Mineralai prisideda prie gijimo proceso, sumažėja spaudimas šaknims.
  • Akupunktūra. Tai užtikrina plonų adatų poveikį aktyviems kūno taškams.
  • Manualinė terapija arba masažas. Papildomai galite naudoti tepalus, kurie padeda atpalaiduoti raumenis ir atpalaiduoja kraujagysles bei nervus.

Metodus griežtai individualiai parenka gydytojas. Svarbiausia nepradėti ligos.