Juosmens-kryžmens stuburo dalies osteochondrozė - simptomai ir gydymas

Juosmens-kryžkaulio ar kitų stuburo dalių osteochondrozė yra tai, su kuo teks susidurti daugiau nei 90% žmonių. Sergant šia liga, tarpslanksteliniai diskai patiria didžiausią smūgį. Jie žlunga, peržengdami jiems skirtą erdvę. Tai sukelia skausmą, nes deformuotas diskas pradeda gniuždyti nervus.

Kalbant ne moksliniais žodžiais, osteochondrozė yra stuburo nusidėvėjimas. Šiuolaikiniame gyvenime yra skirtinga apkrova skirtingoms stuburo dalims. Todėl kažkas greitai susidėvi (per -30-40 metų), kažkas lėtai (per 50-70 metų).

Atliekant sėdimą darbą, osteochondrozė dažniausiai pažeidžia juosmens-kryžkaulio sritį. Apie jį ir jo gydymą kalbėsime šiame straipsnyje.

Kodėl osteochondrozė neišvengiama?

Stuburas yra sukonstruotas taip, kad atlaikytų milžiniškas apkrovas. Bet dėl stačios laikysenos jis visą dieną dirba be pertraukų. Be to, nuolydis akimirksniu kelis kartus padidina tam tikros dalies apkrovą. O jei sėdite, palinkęs į priekį, tada stuburas patiria nuolatinį milžinišką spaudimą. Ir žmogus nejaučia šios perkrovos. Tai yra pirmoji osteochondrozės atsiradimo priežastis.

Antras ir pavojingesnis yra nugaros raumenų spazmas. Šie raumenys sugeba kelias valandas išlikti įtemptoje būsenoje - pavyzdžiui, visą dieną laikykite tiesią nugarą. Rankos nesugeba tokio darbo. Pabandykite tvirtai sugniaužti kumštį mažiausiai 10 minučių ir tada atlaisvinkite. Pajusite skausmą. O nugaros raumenys turi skirtingą struktūrą - jie tonizuoja. Dėl šios priežasties ši sritis kenčia nuo spazmo. Ir jis pats nepraeina.

Žmogus gali nejausti nugaros giliųjų raumenų spazmo, tačiau tuo pačiu atsiranda ir perkrovos židiniai. Šiuose taškuose stuburas nuolat traukia viena kryptimi - žemyn arba horizontalia projekcija. Tai sukelia osteochondrozę ar skoliozę.

Osteochondrozė juosmens-kryžkaulio srityje pasireiškia dažniau nei kitose. Ši sritis pirmiausia kenčia nuo perkrovos dirbant sėdimą darbą.

raumenų spazmas su juosmens osteochondroze

Kaip efektyviai gydyti namuose?

Galimas efektyvus lumbosakralinio stuburo osteochondrozės gydymas namuose. Tuo pačiu metu reikėtų suprasti, kad ši liga yra lėtinė, ir jos nebus įmanoma visiškai atsikratyti. Bet jūs galite pašalinti visus neigiamus simptomus skausmo, nuovargio pavidalu ir „pamiršti", kad yra ši problema.

Taip pat atminkite, kad iki 40 metų osteochondrozė atsiranda dėl gyvenimo būdo. Nepakeisdami savo gyvenimo, turėsite reguliariai gydytis - kartą per 2-3 mėnesius. Efektyviausias ir pigiausias būdas tai padaryti patys namuose.

Gydymas turėtų būti pagrįstas raumenų funkcijos normalizavimu ir jų stiprinimu. Pirmiausia turite pašalinti spazmą (tai yra pagrindinė krūtinės osteochondrozės priežastis). Norėdami tai padaryti, galite naudoti pratimų rinkinį, naudodami aparatą kompleksinei stuburo korekcijai.

Prietaisas pagrįstas autogravitacijos technologija. Jo esmė slypi tame, kad smūgio jėgą lemia paties žmogaus svoris. Tai leidžia saugiai sportuoti namuose.

Pratimai su aparatu yra gana paprasti - būtina atsigulti po vieną su kiekvienu stuburu ant aparato ir 3 minutes gulėti nejudant, stengiantis kuo labiau atsipalaiduoti. Visa procedūra užtruks ne ilgiau kaip pusvalandį. Svarbu išsiaiškinti visą stuburą, nes veiksminga gali būti tik kompleksinė terapija.

Prietaisas malšina spazmus, gerina kraujotaką ir atkuria tarpslankstelinius diskus dėl 2 veiksmų:

Proprioreceptorių aktyvavimas. Tai efektyviausias raumenų relaksatorius. Proprioreceptoriai yra aktyvūs esant ramybės raumenims ir pasyvūs įtampos momentu. Tai yra, priverstinis jų aktyvinimas priverčia raumenis atsipalaiduoti.

Raumenų ir stuburo tempimas. Prietaisas šiek tiek pakelia stuburą nuo grindų. Tai atima įtampą nuo tarpslankstelinių diskų, leidžiant jiems užgyti. Padidėja atstumas tarp slankstelių, iškyšos ir išvaržos traukiamos atgal. Taip pat pakėlus stuburą galima ištempti raumenis, o tai veda prie jų atsipalaidavimo. Prietaisą rekomenduoja fitneso treneriai, osteopatai, neurologai ir chiropraktikai. Jis taip pat aktyviai parduodamas Slovakijoje, Ispanijoje, Meksikoje, Prancūzijoje, JAV, Čekijoje.

juosmens osteochondrozės gydymas namuose

Galimas kokybiškas lumbosakralinio stuburo osteochondrozės gydymas!